Lorgan Píseň lidí I. věk Epická

Pád Gondolinu Složeno 1985 Nahráno 4. - 5. 5. 2019

Pisen

Obrázek: Matěj Čadil

Úvodní píseň cyklu Pád Gondolinu vypráví o dětství a mládí Tuora, syna Huorova z Hadorova rodu, který se jednou stane vyvoleným hrdinou.

Poté, co Huor padl v Bitvě nespočetných slz, jeho těhotná manželka Rían, šílená žalem, uprchla do divočiny, aby ho hledala. Šedí elfové, kteří ještě v té době žili v Hithlumu, ji našli a poskytli jí pomoc. Brzy poté, co na konci Roku nářků porodila syna Tuora, ponechala však dítě v péči jejich náčelníka Annaela, odešla a krátce nato zemřela. Když se život v Hithlumu pro elfy stal už příliš nebezpečným, pokusili se odejít na jih, ale byli přepadeni oddílem Východňanů, kteří se v zemi usídlili. Mladý Tuor při tom padl do zajetí a několik let sloužil jako otrok východňanskému náčelníku Lorganovi. Nakonec se mu podařilo uprchnout a další roky strávil jako osamělý psanec v zemi svých otců. Při svých nebezpečných potulkách krajem se stále pokoušel nalézt ukrytou elfí bránu, o níž věděl od svého pěstouna, protože v životě, jaký vedl, neviděl žádnou naději pro budoucnost.

Jana Pažoutová

Originální anglický text písně naleznete v anglické verzi stránek.

VíceAutor hudby

Alex Lewis Alex Lewis

Autoři textu

Alex Lewis Alex Lewis

Michal Kára Michal Kára

Interpreti

originální hudba a text: Alex Lewis
překlad: Michal Kára (Lemming)
písňový cyklus: Pád Gondolinu (The Fall of Gondolin)
nahráno: 4. – 5. 5. 2019

kytary akustické: Vojtěch Domin (Bardě)
elektrická kytara: MIDI základ
zpěv Tuor: Petr Bohdan (Bóža)
zpěv sbor: Eliška Nejedlá (Elsa), Blanka Salmonová (Fallon), Jana Pažoutová, Daniela Binderová, Josef Plch (Timbo), Zuzana Ottová (Polly), Michal Kára (Lemming)
cajón: Michal Kára (Lemming)

nástrojové aranžmá: Vojtěch Domin (Bardě)
mix a mastering: Vlastimil Červenka