Rozhovor s Petrem Bohdanem

16.05.2016

A máme zde první rozhovor reportérů z Mittalmaru a to s Petrem Bohdanem alias Bóžou.

Petra Bohdana asi není třeba dlouho představovat, neboť kdo se pohybuje v oblasti tolkienovské hudby, nemohl se s ním nesetkat. Bóža zpívá, skládá, tvoří, hraje, působil a působí v řadě uskupení a byl snad téměř u všeho co se ve středozemské hudební tvorbě odehrálo.

Není proto divu, že se dostal i do hledáčku našich zuřivých hobitích reportérek Irith a Polly. Zřejmě nebylo jednoduché Bóžu zastihnout a tak si na něj počíhaly přímo ve víru města uprostřed toho všeho ruchu a shonu. Ten je mimochodem patrný i v nahrávce, proto prosím respektujte tedy přiměřenou kvalitu záznamu, který se odehrával přímo v terénu, nikoli ve studiu.

Slovy reportérek: "Sešli jsme se jednoho čtvrtečního odpoledne na Florenci. Oběhli jsme 150 míst okolo, než jsme definitivně zakotvili na lavičkách na Náměstí Míru, což bylo jediné aspoň trochu použitelné neplacené místo k nahrávání. Sice nám za zády hrála dechovka a chodili lidé, ale to už k atmosféře povídaní o písničkách patří, ne?"

A jestli Vás zajímá třeba jaká je Petrova oblíbená postava, jak skládá písně, jak vzpomíná na události na Novém Hradě nebo co je to brnířina, neváhejte se zaposlouchat. A pro ty, kdo raději čtou, doporučuji přepis rozhovoru na blogu Mittalmar.

Kromě protagonistů se na přípravě rozhovoru podílely i Pomněnka a Daniela Binderová, které pomohly s přípravou otázek.

A brzy snad na shledanou u dalších rozhovorů.

AHO