Dvě ochutnávky

18.06.2024

Dvě nové písničky ze dvou veřejně dosud nevydaných muzikálů Falešného společenstva jsou nyní k poslechu zde na Písních Středozemě.

Jedná se o písně autorky Elsy (Elišky Nejedlé) „Zatmění“ z muzikálu „Húrinovy děti“ a „Jenom elfem být“ z posledního muzikálu „Eärendilova plavba“.

Píseň „Zatmění“ byla nahrána v rámci nahrávání alba Falešného společenstva „Húrinovy děti“. Avšak jen zde na Písních Středozemě je publikována verze nazpívaná autorkou, tedy v podobě, ve které se na albu neobjeví.

Píseň „Jenom elfem být“ byla nahrána v dubnu 2024 zcela osamoceně. Motivací k pořízení studiové nahrávky této velice osobní, a co se aranžmá týká, i velice prosté (nikoli jednoduché ;-)) písně byla potřeba autorky zaznamenat a publikovat píseň v podobě, v jaké měla zaznít, neboť její závěr se nepovedl správně ani na jednom ze dvou uvedených představení. Druhou, neméně silnou motivací byla touha autorky po opětovné spolupráci s famózní kytaristkou Filoménou a přání zvěčnit její líbezný druhý hlas pro kytaru, který písni zkomponovala.

Elsa