Beren a Lúthien a další novinky

01.04.2020

Máme tu pro všechny posluchače novou píseň z našeho nahrávacího projektu a také několik novinek ohledně chystaného CD Poetického Hudebního Společenstva.

Nahrávka písně Beren a Lúthien nevznikala lehce, ale nakonec byly všechny těžkosti a nástrahy překonány a my se můžeme zaposlouchat do libých tónů harfy a flétny a nádherného zpěvu Katky Garcia a Katky Schwarzerové, které doplňují hlasy Petra Bohdana a Aha.

Katka Schwarzerová a Káťa Garcia

Píseň vznikala v průběhu posledních dvou let jako součást nahrávacího projektu. A asi jste si všimli, že ačkoli se s PHS "zavíráme" pravidelně do studia, tak zase tak moc písní nezveřejňujeme. A má to samozřejmě svůj důvod.

Pustili jsme se totiž do přípravy CD (ano, toho archaického hudebního nosiče :) s názvem Slavnosti Středozemě. Aktuálně máme hotovou kompletní práci ve studiu a pilně pracujeme na grafické podobě alba. Můžete se v něm těšit na tradiční instrumentaci PHS, vícehlasy a spoustu středozemských témat popisujících důležité okamžiky v našem oblíbeném Tolkienově světě. To vše v podání Katky Schwarzerové, Katky Garcia, Petra Bohdana, Vlaďase Kučery, Filomény Dominové, Míši Svatošové, Máši a Aha.

Nahrávání v Petrovicích jaro 2019

Z původního plánu nachystat křest na první polovinu letošního roku bohužel kvůli neblahým okolnostem sešlo, ale snad bude příležitost se brzy zase sejít a křest uskutečnit - třeba na podzim? Uvidíme.

PHS při nahrávání v Petrovicích - jaro 2019

Do té doby hodně světla na Vašich cestách a hodně povzbudivé hudby v srdcích.

AHO