Rozhovor s Katkou Schwarzerovou

04.01.2018

Ve spolupráci s Mittalmarem přinášíme další ze série rozhovorů, tentokrát s Katkou Schwarzerovou.

Kdybychom hledali "viníka" a původce všech událostí kolem tolkienovské hudební tvorby, určitě by byla mezi hlavními podezřelými. Vždyť to často byly právě její písně, které zněly na setkáních v počátcích české tolkienistické komunity či na Novém Hradě u Adamova. Je zakládající členkou původního Poetického společenstva, kde spolu s Katkou Garcia, Petrem Bohdanem, Jitkou Žídkovou (Crhovou) a Dárošem otiskli nesmazatelnou stopu v srdcích tolkienovských fanoušků.

Mezi následovatele Poetického společenstva patří třeba Falešné společenstvo, Hlasy Středozemě, či nové Poetické Hudební Společenstvo. V posledních dvou zmíněných se také aktivně účastní jak hudebně tak autorsky. S neobyčejnou lehkostí dokáže vdechnout život středozemským reáliím, postavám i událostem, její písně vynikají opravdovostí, která posluchače přenese bez otálení přímo do lůna Ardy.

Ano, tušíte správně, Katka Schwarzerová, je další "obětí" našich zuřivých hobitích reportérek z Mittalmaru. A budou si povídat nejen o počátcích, Poetickém společenstvu, písních, inspiraci, dalších plánech, ale třeba i o aranžování květin či buněčné biologii.

Irith a Polly navštívily Katku v pohodovém prostředí na Katedře buněčné biologie už v září 2016. Od rozhovoru tedy uplynul více než rok, nicméně témata jsou natolik nadčasová, že posluchače stěží napadne, že nebyl natočen včera. Nezbývá tedy, než se do něj zaposlouchat. Textovou podobu rozhovoru hledejte opět na blogu Mittalmar, kde bude po částech zveřejněna. První část je na tomto umístění.

Příjemný poslech!

Aho