Succuba

Succuba

Succuba (* 2001) je hudební uskupení, jehož dlouholetou vůdčí osobností a zakládající členkou je Zuzka "Sirentis" Koubková. Svého času kapelu založil Jakub D. Kočí, ale po pár letech a mnoha napsaných písničkách ji opustil a nechal plout ve vlastních vlnách.

Další výraznou osobností a přínosem byl pro Succubu Oldřich "Elfy" Poděbradský, který vytvořil pro Jakubovy písničky nové aranže, ale po čase také odešel.

Skupinou si prošla za dobu existence nejméně desítka muzikantů, někteří vydrželi pár dní, další pár měsíců, let... stálicemi byli Katka Aronová, Jirka "Skeeve" Schlesinger, Mario Čumpelík, Jakub "Doktor" Smolka, Jana "Myja" Francová a Katka Skoupá (snad jsem nikoho nevynechal, pokud ano, omlouvám se...).

Succuba si prošla mnoha obdobími, které měly zásadní vliv na podobu jejího repertoáru. Stále hraje původní Jakubovy písničky a občas přijde s nějakou novinkou. Žánrově je těžké kapelu zařadit, neb každý nový muzikant do ní přinese kousek sebe, což ji dělá velice posluchačsky zajímavou!

Kromě oficiálních "nových" stránek existují ještě i původní webové stránky kapely na adrese sucuba.sweb.cz, kde je možné najít řadu písní v textové podobě.

Více


Web uskupení

http://succuba.mysteria.cz

Autoři a členové uskupení

95 Jakub D. Kočí


Jakub "Doktor" Smolka

Zuzka "Sirentis" Koubková

Katka Aronová

Olda "Elfy" Poděbradský

Jirka "Skeeve" Schlesinger

Katka Skoupá

Mario Čumpelík