Novinky

Falešné společenstvo vystoupí na B5A

27.05.2015

Unikátní koncert v šestičlenné sestavě proběhne 5. 6. 2015 v místě dějiště B5A.

Falešné společenstvo bylo osloveno organizátory velké dřevárny B5A (Bitva pěti armád), aby uspořádalo koncert pro její účastníky. Šest členů Společenstva se rozhodlo chopit se šance na velkou legraci, přijet 5. 6. 2015 na „starou louku v Doksech“ a předvést koncert, jaký tu ještě nebyl. Program je sestaven z 18 písní bojovnějšího zaměření a známějšího obsahu pro bitvaře. Hrát se bude s nazvučením, což samo o sobě bude pro Falešňáky velkým dobrodružstvím, neboť s ozvučením běžně nehrají. Držte tedy palce a třeba se i přijeďte podívat! O legraci by neměla být nouze.

Elsa

Zimní spánek skončil

19.04.2015

Více než dvouměsíční "zimní spánek" je za námi, s jarem přišlo další nahrávání.

Tentokrát mezi autory, jejichž písně jsou na studiovém pracovním seznamu, vítáme zejména Jitku Žídkovou. Aby jí ve studiu nebylo smutno přidala se s dalšími písněmi Daniela Binderová a Aho. A na co se můžeme těšit? Zde je seznam písní:

  • Athelas
  • Tarkova píseň
  • Námořníkova žena
  • Mlžná cesta
  • Šťastné shledání
  • Postříbřená

Nahrávání duben 2015

Ve studiu je teď opravdu rušno, nahrávání se (kromě zmíněných autorů a hudebníků ostřílených z předešlých nahrávání) účastní také Hanka Kopecká (zpěv), Bětka (violoncello) a Lerin (basová flétna). Organizaci má opět pevně v rukou Eliška a studiové zařízení Vlastík Červenka. Další fotografie ze studia můžete najít zde v galerii.

Tento víkend jsme zvládli velký kus práce, tři písně jsou kompletní, další tři z velké části hotové, takže po dotáčkách a následném mixování přibudou na našem webu.

Snad to bude brzy!

AHO

Hlasy na Tolkienconu

02.02.2015

Poslechněte si zvukový záznam části koncertu Hlasů Středozemě z letošního Tolkienconu.

Jednou z hudebních událostí na letošním Tolkienconu byl i sobotní koncert neformálního uskupení Hlasy Středozemě. Po mnohaletých bojích se tentokrát už celkem obstojně podařilo nazvučit dolní tělocvičnu a koncert se i přes (obvyklý) časový pres s přípravami opravdu vydařil a to zejména díky skvělému a početnému publiku.

V odkazu výše naleznete zkrácený záznam části koncertu, který máme k dispozici díky Lennonce a Stevkovi. Za pozornost stojí například premiéra posměšné trpasličí písně s názvem O trpaslících, elfech a dámské přízni.

Cože to máme hrát?!

Hezký poslech!

AHO