Novinky

Elfí slavnosti

25.06.2018

Jak se pozná elfí hudba? Poslechněte si Elfí slavnosti a posuďte sami.

Asi se shodneme na tom, že nejde úplně o autora, jako o hudbu samotnou – o ten pocit štěstí, naplnění, radosti a absolutna, který přináší. Každý Tolkienem poznamenaný člověk je schopen tak nějak instinktivně rozlišit hudbu hobití od trpasličí a tu zase od elfské – je to jasné. A co kdyby třeba píseň složenou člověkem, zpíval elf? Byla by to náhle elfí hudba? Dnes už nemáme mezi sebou moc elfů, kteří by mohli dát záruku stoprocentně elfí hudby – a přesto jí můžeme slyšet. A může nám přinést stejný zážitek, jako kdysi hobitům, lidem, či trpaslíkům, kteří se ve Středozemi náhodou ochomýtli poblíž nějakých elfích slavností v Roklince či Temném hvozdě. Protože nejde o autora.

Nechte hudbu promluvit za sebe. Poslechněte si devět nově nahraných skladbiček zařazených do cyklu Elfí slavnosti. Myslím, že vás uchvátí stejně jako mě, když jsem je slyšela poprvé. A že vás nenechají na pochybách, o jaký druh hudby se jedná. A že rozhodně patří na tento web.

Pro své i vaše potěšení zaranžovali a na harfu, flétnu, strunné drnkací nástroje a housle nahráli Františka Andršová (Aredhel), Dušan Andrš, Vojtěch Domin (Bardě) a Michaela Svatošová.

Elsa

Poetické Hudební Společenstvo ve Válci

21.05.2018

Chystá se další tradiční posezení se středozemskou hudbou, tentokrát na netradičním místě.

Možná Vás při čtení nadpisu napadlo: Je to překlep! Poetické Hudební Společenstvo je ve VÁLCE! Ale s kým?! Jak mu pomoci?

Není třeba takovýchto obav, pokud je PHS někdy ve válce, tak většinou pouze s volným časem. :)

Ale ani to nám nezabrání v dalším neformálním hudebním setkání s příznivci středozemských melodií. Tentokrát se sejdeme v klubu Válec na adrese Polská 2400/1a, Praha 2 a to v úterý 29.5.2018 od 18:30.

PHS v klubu Válec

Pokud budete mít v tomto předletním čase volno k malému zastavení na výše zmíněné adrese, budeme se na Vás těšit! A možná bude i nějaké to překvapení ...

AHO

O Gondorský semenáček 2018

22.03.2018

Mittalmar vyhlašuje třetí ročník již tradiční soutěže.

Pro všechny, kdo rádi tvoří díla inspirovaná J.R.R. Tolkienem, tu máme další ročník známé soutěže pořádané Mittalmarem. Vyhlášeny byly následující čtyři kategorie:

  • Poezie - báseň, píseň 
  • Próza - povídka, drama 
  • Ilustrace - kresba, malba, digitální kresba, fotka 
  • Artefakt - jakékoliv trojrozměrné dílo (např. šperk, šaty apod.)

O Gondorský semenáček

Tak neváhejte! Stačí si přečíst potřebné propozice a pravidla soutěže a pustit se do díla!

AHO