Novinky

Tolkiencon 2014

16.12.2013

Tradiční setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena se koná na tradičním místě už za měsíc a bude zde opět co poslouchat.

Tolkiencon letos, přesněji tedy na počátku příštího roku, proběhne v termínu 17 - 19. ledna 2014 v Praze na ZŠ Grafická. V rámci akce se můžeme těšit jistě na besedy, přednášky, taneční a různé jiné dílny, divadlo, obchůdek, elfí koutek, ale také hlavně na řadu hudebních představení, na která se již hudebníci i uskupení pilně připravují.

Falešné společenstvo chystá hudebně - taneční provedení příběhu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, jehož zkoušky již probíhají. Dle posledních informací letos bude představení opravdu výpravné, bude při něm využito na šedesát různých kostýmů a rekvizit, přičemž hromadné rekvizity typu "zlobří pytle na trpaslíky" jsou brány jako jedna položka. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak si letos Falešné společenstvo s touto hudební, divadelní a také "logistickou" výzvou poradí.

Hlasy Středozemě také nezahálejí, na letošní představení v rámci TC se připravuje koncert nabitý nejen původními písněmi z repertoáru Poetického společenstva, ale i skladbami novějšími. A jestli neselže organizace nebo technika bude představení tentokrát nazvučeno, na což se uskupení připravovalo mimo jiné na říjnové zvukové zkoušce, která proběhla přímo na místě činu - viz fotografii.

Hlasy Středozemě na zvukové zkoušce v ZŠ Grafická 27.10.2013

A můžeme se jistě těšit na již tradiční bardské vystoupení Máši Súrendil Klepetkové, Laega Mortemira či skupinu Radek Rath Malý a přátelé, která jsou již avizována v programu.

Nezapomeňte se na Tolkiencon 2014 včas registrovat na stránkách www.tolkiencon.cz, kde je možné najít další podrobnosti týkající se programu a organizace conu.

AHO

Z archivu Poetického společenstva

09.12.2013

Poslechněte si některé písničky Poetického společenstva z koncertů z let 1997 - 1998.

Podařilo se nám získat a se souhlasem autorů zveřejňujeme některé nahrávky Poetického společenstva z koncertů, které proběhly v letech 1997 a 1998. Ačkoli nemohou dosahovat, vzhledem k tehdejším možnostem, technické kvality studiových nahrávek, rozhodně mají svoje kouzlo. Navíc se jedná o písně, které na našem webu žádnou nahrávku nemají.

Koncert Poetického Společenstva

Nicméně z výše popsaných důvodů jsou zveřejněny pouze jako doplňkové verze daných písní a je možné je přehrát na stránce s detailními informacemi o písni. To, že je u písně k dispozici více verzí napovídá tato ikonka u názvu písně v přehledech:

Píseň s více verzemi

Nahrávky byly nově doplněny k těmto písním, snad brzy přibudou ještě další:

  1. Podzim
  2. Saruman
  3. Zpěv Gondorských

Zaposlouchejme se tedy do doby, kdy hudební alba byla ještě převážně vinylová a koncerty se kopírovaly z kazety na kazetu, zase tak dávno to není.

AHO

Haradský děvče

03.12.2013

Poslechněte si novou písničku, kterou nahrál Jakub D. Kočí spolu se skupinou Hakka Muggies.

Tato písnička, ačkoli je na našem webu novinkou, vznikla už někdy kolem roku 2001 spolu s dalšími Drakovými písněmi napsanými pro Falešné společenstvo. Poté čekala více než deset let na svoji nahrávku. A pak čekala další téměř rok na svoje uveřejnění - Drak si totiž nebyl jistý kvalitou, snad, že nebyla nahrána ve studiu.

Ale rozhodně se povedla a můžeme říci, že rockový kabát, do kterého ji oblékla Hakka Muggies, jí opravdu sluší.

Užijme si ji.

Haradský děvče

AHO