Novinky

Koncert PHS na OZP 2020 bude!

03.04.2020

Vzhledem k situaci se plánovaný živý koncert PHS sice neuskuteční, ale namísto něj nabízíme záznam z vystoupení Poetického Hudebního Společenstva z Tolkienconu 2019.

My si Oslavu Zničení Prstenu a koncert Poetického Hudebního Společenstva zkrátka vzít nenecháme!

A nezabrání nám v tom ani horda skřetů ani členové Devítky ani nějaký nebuněčný fujtajblík vypuštěný (patrně) z Mordoru. :)

Díky Pavlu Vondřičkovi, který v loňském roce nejen výborně zvučil vystoupení PHS a Máši v rámci Tolkienconu 2019, ale který současně pořídil i kvalitní zvukový záznam, můžeme nyní tento nabídnout jako náhradu za původně plánovaný živý koncert na letošní Oslavě zničení prstenu. A kde že koncert probíhá? No právě tady na následujícím odkazu:

Záznam z koncertu PHS a Máši na Tolikenconu 2019

PHS při vystoupení v Klub Kafé Tercie 2017

A nenechte se, prosím, zmást obrazovou kulisou. Při přípravě materiálu jsem bohužel zjistil, že z původního vystoupení neexistuje (nebo se k nám alespoň nedostala) jediná fotografie. Proto jsem využil fotografie ze staršího vystoupení PHS v Klubu Kafé Tercie (u něhož zase nemáme záznam zvukový) a také z našeho "dvorního" nahrávacího studia v Petrovicích.

Máša ve studiu v Petrovicích 2017

Užijme si tedy společně vystoupení a zlepšeme si tak náladu v této izolované době.

A já se pro tuto chvíli omlouvám, musím totiž rychle na pódium, abych tam byl dříve, než si kliknete na odkaz! :)

AHO

Beren a Lúthien a další novinky

01.04.2020

Máme tu pro všechny posluchače novou píseň z našeho nahrávacího projektu a také několik novinek ohledně chystaného CD Poetického Hudebního Společenstva.

Nahrávka písně Beren a Lúthien nevznikala lehce, ale nakonec byly všechny těžkosti a nástrahy překonány a my se můžeme zaposlouchat do libých tónů harfy a flétny a nádherného zpěvu Katky Garcia a Katky Schwarzerové, které doplňují hlasy Petra Bohdana a Aha.

Katka Schwarzerová a Káťa Garcia

Píseň vznikala v průběhu posledních dvou let jako součást nahrávacího projektu. A asi jste si všimli, že ačkoli se s PHS "zavíráme" pravidelně do studia, tak zase tak moc písní nezveřejňujeme. A má to samozřejmě svůj důvod.

Pustili jsme se totiž do přípravy CD (ano, toho archaického hudebního nosiče :) s názvem Slavnosti Středozemě. Aktuálně máme hotovou kompletní práci ve studiu a pilně pracujeme na grafické podobě alba. Můžete se v něm těšit na tradiční instrumentaci PHS, vícehlasy a spoustu středozemských témat popisujících důležité okamžiky v našem oblíbeném Tolkienově světě. To vše v podání Katky Schwarzerové, Katky Garcia, Petra Bohdana, Vlaďase Kučery, Filomény Dominové, Míši Svatošové, Máši a Aha.

Nahrávání v Petrovicích jaro 2019

Z původního plánu nachystat křest na první polovinu letošního roku bohužel kvůli neblahým okolnostem sešlo, ale snad bude příležitost se brzy zase sejít a křest uskutečnit - třeba na podzim? Uvidíme.

PHS při nahrávání v Petrovicích - jaro 2019

Do té doby hodně světla na Vašich cestách a hodně povzbudivé hudby v srdcích.

AHO

Glindarovy písně

14.02.2020

S radostí uvádíme řadu Glindarových písní z jeho nového alba Echoes from Middle-Earth.

Na letošním Tolkienconu 2020 jsme měli možnost shlédnout v sobotním večerním pásmu představení italského hudebníka, skladatele a tolkienisty Glindara, jehož koncert doprovázel svojí prací i rumunský ilustrátor Bogdan Graciun.

Písně pocházely z alba Echoes from Middle-Earth vydaného na sklonku roku 2019 obsahujícího 11 písní inspirovaných trilogií Pán prstenů. Můžeme se zde zaposlouchat do tónů kytar, kelstské harfy, flétny, mandolíny, houslí a dalších nástrojů. Písně, které vznikaly postupně od roku 2000, se dotýkají jak hlavní dějové linky příběhu tak i témat méně známých. Můžeme se tak těšit na Froda, Gluma, hospodskou hobití píseň, Stromovouse, ale třeba i na Toma Bombadila či entí vzpomínku na Tauremornalómë.

Glindar working on Echoes from Middle-Earth

Díky laskavému Glindarovu svolení můžeme kompletní obsah jeho alba zveřejnit na našem webu Písně Středozemě a zaposlouchat se do něj ať už samostatně nebo na Rádiu Středozem. Písně jsou doplněny o nádherné ilustrace z dílny ilustrátorů jako jsou Andrea Piparo, Ted Nasmith, John Howe, Kip Rasmussen a samozřejmě již zmíněný Bogdan Craciun.

Bogdan Craciun, Music to the Ears

Všechny písně jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky webu, kde je naleznete mezi novinkami či ze seznamu uvedeného níže, kde nás postupně provedou celým příběhem.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech!

AHO