Novinky

Jarní nahrávání 2016

10.04.2016

Jaro se ještě ani pořádně nerozkoukalo a letošní nahrávání už je v plném proudu, tentokrát rovnou ve dvojnásobném vydání!

Na počátku dubna se totiž uskutečnila hned dvě nahrávání v rozmezí dvou týdnů. Na páskách (tedy dnes už spíše na discích) zanechaly stopu další písně z pera Katky Schwarzerové, Petra Bohdana, Katky Garcia, Doubravky Burianové, Aha a nahrávky cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise v českých překladech Daniely Binderové a aranžích Vojty Barděte Domina a Elišky Nejedlé.

Poprvé do studia na nahrávání zavítali harfenistka Aredhel a sboristé Lokýt se Samem a Nerionem a pomoci jim přišel ostřílený Lemming. Na vše samozřejmě dohlížel z režie Vlastík Červenka.

Aredhel a harfa

A tentokrát ještě patří velké poděkování Pavlu Píšovi, který, kromě toho, že středozemským písním fandí a objevuje se téměř na všech vystoupeních, naše nahrávání nezištně podpořil!

Máme tedy za sebou první nahrávky, ještě nás čeká několik dotáčecích dní, finální mixování a pak už snad na světě bude o několik středozemských písní více.

A pokud chcete vidět, jak to tentokrát ve studiu probíhalo, podívejte se na fotogalerii z nahrávání.

AHO

Reportéři Rádia Středozem

09.03.2016

Rádio Středozem má nové reportéry, přesněji hobití reportérky!

S potěšením dáváme ve známost že ve spolupráci s blogem Mittalmar vzniká nový projekt rozhovorů ze Středozemě. Původní nápad Mittalmaru na sepsání a následné zveřejnění rozhovorů s lidmi působícími v tolkienovské oblasti u nás se rozšířil. Slovo dalo slovo a dohodli jsme se na současném vytvoření audioverze rozhovorů. Kromě textové verze na Mittalmaru se tedy můžeme těšit i na mluvenou verzi, která bude zveřejněna na našem webu.

Hobiti reportérky Irith a Polly

Podle obrázku "zuřivých hobitích reportérek" Irith a Polly je jasné, že jim jen tak nějaký objekt jejich zájmu neunikne :) Zanedlouho k nim snad přibude i Pomněnka, jako reportérka pro Brno a okolí. Doufejme tedy, že brzy začnou vznikat rozhovory, které postupně budeme zveřejňovat a že se dozvíme spoustu zajímavých věcí nejen z oblasti tolkienovské hudby. Tímto se také přimlouváme u případných oslovených respondentů aby vyšli našim reportérkám vstříc při uskutečňování tohoto projektu.

Tak brzy na shledanou při nějakém tom mluveném slově u nás na rádiu!

AHO

O Gondorský semenáček

27.02.2016

Blog Mittalmar vyhlašuje první ročník soutěže O Gondorský semenáček!

Jedná se o tvůrčí fantasy soutěž, inspirovanou životním dílem pana J.R.R. Tolkiena, určenou všem příznivcům profesorových knih.

Přijímají se příspěvky ve čtyřech soutěžních kategoriích:

  • Poezie - báseň, píseň
  • Próza - povídka
  • Obraz - kresba, malba
  • Artefakt - jakékoliv trojrozměrné dílo (např. šperk, šaty apod.)
 
Pokud máte tvůrčí vlohy a inspiraci, neváhejte a zapojte se, ať se příspěvků sejde co nejvíce!
 
O Gondorský Semenáček
 
Podrobné propozice soutěže je možné najít na blogu Mittalmar nebo na facebookové stránce věnované přímo soutěži.  
 
Za zmínku rozhodně stojí i složení odborné poroty, ve které figurují jména Daniela Binderová, Laisi Finwen, Rioli Ahyaminke a Tomáš "Bagr" Neugebauer. 
 
Už teď se tedy můžeme těšit na podzimní vyhlášení výsledků!
 
AHO