Novinky

Rozhovor s Bardětem

28.09.2016

Hobití reportérky z Mittalmaru tentokráte zpovídaly kytaráře, kytaristu, skladatele, multiinstrumentalistu, kterému hraje snad vše, na co sáhne - Vojtu Barděte Domina.

Vojta je pro mne v tolkienistickém světě takovým malým zjevením. Zjevením v tom nejlepším slova smyslu, protože se před několika lety náhle objevil a zapojil se do všech možných i nemožných středozemských aktivit. Báječně hraje nejen na kytaru, ale snad na každý nástroj, který se mu dostane do rukou, skládá středozemskou (i jinou) hudbu, snad časem dojde i na texty, vystupuje s Falešným společenstvem, Hlasy Středozemě, Poetickým Hudebním Společenstvem či v samostatném projektu The Flight of the Noldor, účastní se LARPů a dalších akcí a takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. 

Bardě je zkrátka nedílnou součástí naší Středozemě a pomáhá ji spoluvytvářet, takže není divu, že si na něj počíhaly i hobití reportérky z Mittalmaru a jednoho červnového odpoledne vznikl tento rozhovor.

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je tradičně dostupný zde na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech nebo počtení!

AHO

Ochutnávka z Berena a Lúthien je tady!

31.08.2016

Anketa o ochutnávce z budoucího alba Falešného společenstva „Beren a Lúthien“ skončila. A jaká píseň zvítězila?

V anketě volilo 54 respondentů. A s velkým náskokem vyhrál Sauronův výslech, který získal 22 hlasů. Na následujícím obrázku se můžete podívat, jak si stáli všichni kandidáti.

Zvoleného šampiona – Sauronův výslech – najdete ode dneška zde na webu. Nejsnadněji jej naleznete na úvodní straně v seznamu nejnovějších písní.

Všem hlasujícím velice děkujeme za účast v anketě. Doufáme, že budete písní potěšeni a navnazeni na celé album. Druhé kolo nahrávání vypukne už v září, tak držte palce, ať se i ostatní písně vyvedou podobně, jako Sauronův výslech.

Za Falešné společenstvo

Elsa

Hlasujte o ochutnávce z Berena a Lúthien

22.07.2016

Ochutnávka bude. Na tom se Falešné společenstvo už usneslo. A dále se usneslo, že vydá pro tento web dokonce celou jednu píseň! Jaká to ale bude, rozhodnete vy.


V nabídce je 6 písní nahraných v prvním kole. Nenajdete tam zatím dlouhé kusy - Souboj Saurona s Finrodem Felagundem, Hon na Vlka a Finrodovu smrt. Z ostatních si ale můžete vybrat v následující anketě:

http://www.anketovnik.cz/835c6ce18d81951c

HLASOVÁNÍ JE UŽ SPUŠTĚNO A BUDE TRVAT MĚSÍC - tzn. KONČÍ V NEDĚLI 21. 8. 2016.

V pondělí ráno anketu stáhneme (není ukončena automaticky ve 23.59, takže až ji stáhneme, tak prostě skončí.) A v následujícím týdnu vítěznou píseň připravíme pro web Písní Středozemě a dáme ji tam se vším všudy - i s notami a povídáním.

Doufáme, že ochutnávka vám udělá radost a navnadí vás na celé album. Tak s chutí do hlasování!

Elsa