Poetické Hudební Společenstvo

05.06.2016

Druhé letošní nahrávání přineslo osm nových nahrávek středozemských písní a navíc i vznik nového hudebního uskupení!

V celkovém pořadí historie našeho projektu se jedná o jubilejní desáté nahrávání, kterého se tentokráte účastnili Kateřina Schwarzerová, Katka Garcia, Doubravka Burianová, Petr Bohdan, Vojta Bardě Domin, Aho a jako host a mistr zvuku Vlastík Červenka. A výsledkem je následujících osm nahrávek písní, převážně z archivu Poetického Společenstva (některé čekaly na studiovou nahrávku přes 20 let), ale některých i zcela nových:

Spolupráce všech protagonistů definitivně vyústila i ve vznik nového hudebního uskupení s názvem Poetické Hudební Společenstvo. Jak název napovídá, je přímým pokračovatelem Poetického Společenstva, jehož hudební dědictví udržuje a rozvíjí. Na rozdíl od Poetického Společenstva, jehož činnost byla širší a volnější, je Poetické Hudební Společenstvo zaměřeno téměř výhradně na hudbu. Snad se tedy můžeme těšit jak na obnovení dalších původních skladeb PS tak na nějaké ty novinky.

Poetické Hudební Společenstvo

Poslech nových nahrávek je možný buď z odkazů na výše uvedeném seznamu, na hlavní stránce našeho projektu, kde jsou pohromadě mezi novinkami, nebo si na ně můžeme počkat při poslechu Rádia Středozem.

Spolu s prvním letošním nahráváním cyklu The Flight of the Noldor tedy máme 13 nových písní, tak si je užijme! :)

AHO