Rozhovor s Laisi Finwen

19.07.2017

Nový rozhovor s Laisi Finwen je k přečtení na Mittalmaru!

Ač se v předprázdninovém shonu mohlo zdát, že se dlouho nic neděje, není tomu tak. Rozhovor s Laisi je už od 19. června k přečtení na stránkách Mittalmaru (jen zpráva o něm se dostává na naše stránky poněkud s odstupem). Pro nedočkavce uveďme rovnou odkazy na první i druhou část rozhovoru:

Rozhovor s Laisi - část první

Rozhovor s Laisi - část druhá

Hobití reportéři a Laisi Finwen

A pro všechny ostatní ještě dodejme, že v rozhovoru se dotkneme třeba Laisiny tvorby - překladatelské, literární, hudební či výtvarné, jejího vztahu k Irsku, pořádání táborů, tvoření s Yanwem, quenijského jazyka a mnoho a mnoho dalšího. A samozřejmě vše objímá a prostupuje Laisin pohled na svět, to jest pohled člověka, který pokud tedy není přímo elfem, pak je přinejmenším velkým přítelem elfů.

A ještě slovo našich hobitích reportérek: Tento rozhovor se od ostatních bude v jedné věci lišit. Ptáte se v čem? Je totiž k dostání jen ve psané podobě. A koho jsme vyzpovídali tentokrát? Laisi Finwen, spisovatelku knih inspirovaných nejen tolkienovým světem a elfí kulturou od jazyka až po rodinu, ale také nadšenou organizátorku elfích slavností či tradičních letních táborů, zakladatelku elfího koutku a autora mnoha elfích písní, jež se na Písních Středozemě dají najít.

Hezké letní počtení!

AHO