The Flight of the Noldor

The Flight of the Noldor

Nadšení fanoušci druhého písňového pásma Alexe Lewise "The Flight of the Noldor", kteří se rozhodli toto pásmo zprostředkovat a předat dalším českým fanouškům.

V čele s Elsou (Eliškou Nejedlou), Bardětem (Vojtěchem Dominem) a Danielou Binderovou šíří chytlavé melodie a tklivé i hrdinské texty prostřednictvím předvádění písní tohoto pásma na Tolkienconech a dalších podobných akcích. Vytvořili nejprve zpěvník s anglickými texty a pracovní nahrávky celého pásma v angličtině a nyní postupně pracují na překladech do češtiny, notových zápisech a na nahrávání těchto českých verzí v profi studiu. To vše se děje s požehnáním samotného autora Alexe Lewise, se kterým se účastníci tohoto projektu osobně potkali v roce 2012 v Anglii na akci s názvem "The Return of the Ring", která je obdobou našeho Tolkienconu, a potom dokonce i v Praze na Tolkienconu v roce 2013.

"The Flight of the Noldor" jak je zde prezentován, není uskupení ve smyslu uzavřené hudební skupiny. Jde o dlouhodobý projekt, kterého se může účastnit kdokoli, koho toto pásmo zaujme a kdo zároveň chce a může svými dovednostmi - hudebními či jazykově-básnickými - k němu přispět.

Takto se ve studiu při nahrávání první várky českých překladů sešli i další šikovní elfové a lidé: harfenistka Aredhel (Františka Andršová), Lemming (Michal Kára) hrající na cajón a sboristé Lokýt (David Beneš), Nerion (Ondřej Janovský) a Sam (Jaroslav Samoel). A kdo ví,co přinese budoucnost...

A pro všechny, kteří dočetli až na konec za odměnu uvádíme odkaz na sebrané originální písně původního pásma.

Více


Web uskupení

Autoři a členové uskupení

3 Daniela Binderová

13 Eliška Nejedlá

185 Vojtěch Domin


Eliška Nejedlá (Elsa)
Vojta Domin (Bardě)
Daniela Binderová
Františka Andršová (Aredhel)
David Beneš (Lokýt)
Ondřej Janovský (Nerion)
Michal Kára (Lemming)
Jaroslav Samoel (Sam)